Mäed on mäed, mäed ei ole mäed, mäed on mäed…

Kuulsin paar aastat tagasi järgmist lugu:

Mees hakkab mäe jalamil oma guru järelevalve all mediteerima. Õpetaja küsib mõne aja pärast õpilase käest, et mida sa seal eemal näed ja osutab käega mägedele. ,,Mäed on mäed´´ vastab mediteerija ja suleb silmad, et jätkata. Mõne aja pärast palub õpetaja õpilasel silmad avada ja küsib uuesti, et mida ta näeb. Õpilane vastab: ,, Mäed ei ole mäed´´ ja suleb silmad. Pärast päevi meditatsioonis olnuna avab õpilane uuesti silmad ja õpetaja küsimuse peale vastab: ,,Mäed on mäed´´. Õpetaja vastab: ,, Nüüd oled sa valmis´´.

Ma ei saanud pikka aega sellest loost aru. Aga viimasel ajal on ta oma tarkust mulle näitama hakanud.  Just tänu sellele, et meie ühiskonnas hakkavad pead tõstma ja moodi minema jälle lihtsad asjad. Ka mina olen hakanud nende võlust aru saama.

Meil on eeloleval nädalavahetusel ,,Tule minuga voodisse´´ vestlusõhtu esietendus. Peale meie peaproovi esmaspäeval saime sellest osa võtnud inimestelt tagasisidet. Kellegile ei meeldinud keerulised raamatutarkused ja päheõpitud tsitaadid, sest neid on juba niipalju loetud ja kuulatud. Paistab, et viimastel aastatel välja ilmunud hästi keeruliselt rääkivatest life coachidest on rahvas väsinud.  Nüüd soovitakse jälle lihtsaid lugusid päris inimestelt. Muideks- laval olnuna võin öelda, et tegelikult on palju lihtsam õppida pähe tsitaate ning neid ka ette kanda, kui rääkida päris elust ja päris inimestest. Vot see on tõeline kunst.

Minu streetfoodi majakeses läheb paljudel nägu naerule, kui räägin talusingist ja värskelt püütud siiakalast. Kõrval majakestes välismaiste friikartulite järjekorrad jäävad aasta aastalt väiksemaks, sest inimesed tahavad puhast ja päris toitu. Ka toidu puhul pöördutakse lihtsuse juurde tagasi. Praegusel ajal ei tea ma ühtegi inimest, kes tahaks meeleldi vastu võtta oma toitu mõnelt pahas tujus teenindajalt kohas, kus tagant köögist kostub mikrouuni kõll, mille omanikku näed sa pidevalt suurtes Maximates allahindluste ajal Poola liha ostmas  ja söögikoha kokkasid pole sa kunagi oma silmaga näinudki.  Aga menüüs on 63 eri toitu ja kõik saavad valmis 4.minutiga.

Samuti usuvad naised järjest rohkem päris ilusse ning julgevad panna oma pilte ka ilma meigita sotsiaalmeediasse. Muideks, te näete sellistena mitmeid kordi ägedamad välja kui kunstküüsi ja kunstripsmeid täis fotojäädvustustel. Lisaks otsivad ka kõige moekamad linnapreilid läbi Facebooki omale kanasid suveks rendile, et saaks ikka hommikuti omale päris muna pannile panna. Nagu kunagi vanaema juures.

Ka suhetes tullakse päris asjade juurde tagasi. Armas ja hea ning põllulilled vaasis on palju ilusam kui pikk monoloog taevalikust armastusest ja sületäis Viru tänava roose.

Kõige suurem kunst ongi osata nautida lihtsaid asju. Aga enamus, kes neid oskavad nautida, on arvanud vahepeal ka et ,, mäed ei ole mäed´´.  Aga sellised ongi meie õppetunnid, et lihtsate ja päris asjade juurde tagasi pöörduda.

Ilmus algselt parimaeg.ee pereblogis.

Scroll to Top