Praamiga Balile

Läinud nädalavahetusel istusin Hiiumaal Luidja rannas maha peale neljapäevast seiklemist mööda saart ja järsku käis klikk. Jah, nüüd on korras. Pea on puhas, tulevik tundub hea ja ma olen oma eluga just seal kus pean olema. Selline tundeorgasm kestab tavaliselt vaid mõnikümmend sekundit, ilmub harva ja täiesti ootamatutel hetkedel, kuid selliste hetkede nimel tasub pingutada. Peale orgasmi üleminekut helistasin sadamasse, broneerisin piletid ja sõit tagasi Tallinnasse võis alata. Ma olin saanud sellelt saarelt mida tahtsin.

Eks ole ikka nii, et teisi oskad õpetada kuidas peaks olema ja elama, aga ise kipud unustama enamuse enda soovitusi. Nii ka mina. Kevade algusest sai ette võetud kõik asjad, mis teele sattusid. Joostud hommikust õhtuni mööda linna kohtumistel ja öösiti kirjutatud. Koguaeg oli tunne, et kui nüüd kaasa ei löö või osa ei võta, siis järgmine kord enam ei kutsuta ja arvatakse et olen lihtsalt ülbe. Ja nii jõudsingi kohta, kus sain aru, et minust on saanud tuletõrjuja, kes tegeleb ka pikamaajooksuga. Käin ja kustutan tulekahjusid ning hoian hammastega jooksu ajal kinni viimase mehe särgist, et krt nüüd peagrupist maha ei jääks.

Olen alati tahtnud ise oma elu juhtida, plaanides kõiki tegevusi väga täpselt. Ja kõige tähtsam on minu jaoks näha ette seoseid sündmuste vahel, et aru saada mis on milleks hea ja kuhu edasi viib. Tavaliselt taibatakse ikka hiljem, et mingi huvitav juhus viis mind sinna ja tänu juhtumisele sain seda, mida soovisin. Selline tagantjärele täpikeste ühendamise omadus on igal inimesel olemas, aga teate kui mõnus on kui sa näed neid ühendusi ette. Kui sa lõpuks saavutad mingi tulemuse, mida sa oled ette planeerinud. Aga selle planeerimise jaoks peab su intuitsioon töötama võimsalt ja otsuste jaoks pead olema igal ajal kohal ning juhtima juhtumisi.

Tundsin vaikselt et see tunnetamine hakkas kaduma. Nii võtsimegi perega puhkuse ette ja sõitsime Eesti Balile ehk Hiiumaale. Miks Eesti Bali? Kunagi küsiti mu käest et kas ka Eestis on võimalik puhata nii nagu Bali saarel, kuna see saar Indoneesias on tuntud oma raviomaduste poolest ja sinna sõidetakse üle maailma kokku ennast puhastama.  Kuid reis on pikk ja kallis. Jah, see on võimalik- minge Hiiumaale ja lülitage telefon välja. Sellel imelisel Eesti väikesaarel on hästi sarnased energiad Baliga. Võrrelge kasvõi saarte kujusid omavahel. On ju päris sarnased.

Neljast ööst kahel ööbisime telgis kogu perega  mererannal ja kahel ööl vanas rehielamus. Kõik need päevad tegime just seda, mis pähe tuli, ja kuhu tuju viis. Lihtsalt kuulates ja tundes. Vastupidiselt linnale, kus kogu meie elu koos lapse ja koeraga käib väga plaanipäraselt. Sõime siis, kui kõht läks tühjaks, ärkasime siis kui uni läks ära ja magama läksime siis, kui uni tuli. Auto nina keerasime sinna kuhu tunne juhtis ja kohtusime nende inimestega, kes meie teele sattusid. Ja vaid nelja päevaga olime jälle puhtad ja rõõmsad. Tunne oli tagasi. Nüüd saab linnas jälle juhtumisi juhtida.

Nii et sellel suvel Hiiumaale puhastuma. Sest see saar on tõesti suure väega.

 

Ilmus esialgselt Parimaeg.ee pereblogis

Scroll to Top