Mulle on alati meeldinud inimesi kõrvalt jälgida ja teen seda ka täna. Kuna auto läks nädala alguses töökotta, siis liigun täna õhtul trolliga kesklinnast kodu poole. Mis on muide väga cool. Istun ja vaatan niisama inimesi. Kuid pilt on täna kuidagi häiriv. Kas on see sellest, et on käes südatalv või oli lihtsalt kõigil inimesel siin trollis väga sitt päev, aga vaadates neid inimesi tuleb hirm peale. Kõik on nii kurvad, väsinud ja mustad. Kas see ongi nüüd see Eesti inimene. Eriti õnnetud tunduvad just naised. Järsku haarab mu eespool istuv 40-ndates kena, kuid kurbade silmadega naisterahvas oma käekotist lapiku viinapudeli ja võtab sealt tubli lonksu. Midagi peale ei joo. Vaatab vaid õnnetult edasi aknast välja.
Tundub et viimasel ajal muust ei räägitagi, kui sellest kui palju ikka Eesti mees joob ja miks ta joob ning kuidas see mehed hävitab. Suurest hirmust on pooled alkoholisõpradest Eesti avaliku elu tegelastest ka purukaineteks hakanud ning jooksevad maratone ja triatlone. Ei tea kui kasulik see nüüd tervisele on, aga vähemalt ei jää etendused teatrites ära , kuna pole niipalju äkilisi peosatätija haigestumisi.
Aga kuidas on Eesti naiste napsulembelisusega. See on olnud siiamaani justkui tabu teema. Ma ütlen ausalt, mulle vähemalt tundub et kogu Eesti joob, mitte ainult Eesti mees. Leidsin küsitluse tulemused, kus mainitakse, et Eesti naistest joob 15% või alla selle korra kuus ennast purju. My ass. Reaalsus on see, et võib-olla 15% ei joo ennast purju. Ma usun et tegelikkuses rändavad vähemalt 30% veinipudeleid, mis poes meeste poolt korvi laotakse, koju naise kätte. Kuidas üldse mõõdetakse, kes ja kui palju joob. Ok, mingid kogused arvutatakse üleüldiselt välja, aga kas on ka täpsemat ja ausamat statistikat. Kui keegi loeb mu postitust, kes täpselt teab kuidas seda saaks uurida- nii naiste kui meeste seas, siis võiks mulle kirjutada.
Kui teha paberil neid uuringuid ning paluda nii meestel kui naistel vastata ausalt alkoholiteemalistele küsimustele, siis vaevalt enamus julgevad välja öelda oma numbreid. Kas naine julgeb kirjutada , et viimasel peol läks pool pudelit sampust, pool pudelit veini ja 6 hot shotti. Vist oli teqila ka vahepeal, aga kes seda krt enam mäletab. Nendele küsitluste vastuseid võib arvatavasti võtta samas stiilis nagu vastuseid küsimusele- palju sul on olnud sekspartnereid? Kui uurid mehelt palju tal on partnereid olnud, siis ta vastuse võid vabalt jagada kahega. Siis on õige number käes. Naiste puhul võid vastuse korrutada kahega. Siis on õige number käes. Ma ei tea kas nüüd alkoholi küsimustikus mehed juurde panevad, aga ma olen kindel et naised maha küll võtavad. Kas just poole, aga midagi ikka. Lihtsalt minge kasvõi vaadake ööklubide või loungide letiäärseid. Kui enne oli ikka nii, et naised veetsid enamuse ajast tantsuplatsil ja mehed leti ääres, siis on nüüd millegipärast nii, et kõik letiäärsed on naisi täis. Ja kui te näeksite veel neid shottide ridasid. Või minge vaadake pühapäeva õhtupoolikul Telliskivi söögikohtadesse. Enamustes laudades sumisevad naised veini või õlle saatel.
Huvitav jah, et alati seal kus on mängus alkohol, on alati mees see kes lolliks ja süüdi jääb. Keegi ei usu, et naised on purjus peaga sama rumalad, teevad lollusi ja muutuvad samamoodi beebideks nagu mehed. Kui naine flirdib peol purjus peaga oma parima sõbranna mehega, aga mees ta õhtu lõpetuseks konkreetselt persse saadab, siis järgmine päev minnakse ikka oma sõbranna juurde jutuga et su mees on joodik, tahtis mind ja tegi imelikke ettepanekuid. Eesti mees on harjunud sellega, et peale seda, kui ta oma sõpradega väljas käib, siis on naine kuri ja jama on majas nagunii. Nii ta on nõus kõigega ja arvatavasti palubki vabandust. Tegelikult oli hoopis sõbranna see, kes piirid kaotas.
Ja kui ollakse alkoholiga üle piiri läinud- naise puhul peab mees öö läbi ta juukseid poti kohal hoidma kuni vaeseke oksendab. Vatupidiselt muidugi mehele, kes täis peaga jäetakse külma koridori magama nagu kodutu kass – ehk põrsas õpib sellest midagi. Ja kui naine on läinud üle piiri oma joomistega siis on tal alati kuidagi suurem õigus ka järgmine päev pohmelli pidada. Ma tean mehi, kes pärast peol käimist alati oma naised hommikul kohe shoppama viivad, et samal ajal ise saaks kaubanduskeskuse peldikus rahulikult oksendada. Sest nii paha on olla aga kodus välja ei või näidata et sai natuke palju joodud, muidu naine saab jube kurjaks. Aga kui naisel on pohmell ,on mehel täis tööpäev, et vaest põdejat turgutada ja mitte kurja silma alla sattuda.
Nii et räägime nii, nagu asjad on. Ootan juba suure huviga milline Eesti naiskuulsustest tuleb lagedale oma looga, et ta enam alkoholi ei joo ja hakkab treenima naiste fitnesskuningannaks. Anu Saagim, siin on väljakutse sulle!!!
Ilmus esmaselt meesolen.ee blogis