Kellega kurjustad?

Kuradi kurat!!! Kassa järjekord kaubanduskeskuses on kakskümmend meetrit. Kuradi kurat!!! Kuulsa hõbepaju kännu juures on jälle ummik. Kuradi kurat!!! Nüüd hakkab laps jonnima ja nõuab autos keset juulikuud kuulamiseks jõululaulusid. Kuradi kurat!!! Koer leidis aiast oma junni ja nüüd püherdab seal sees nii, et ta pesemiseks kulub jälle pool õhtut. Kuradi kurat!!! Telefonil jälle aku tühi, kui just nüüd on vaja viimane tänane asjalik kõne teha.

Tere tulemast minu täiesti tavalisse neljapäeva.

Õhtupimeduses terrassil järele mõeldes imestan -mis toimub??? Miks ma nii kiirelt ägestun? Mis kasu sellest on? Oot ja üleüldse, kelle viga see on, et nii vihastan-kes põhjustab neid probleeme? Ja kas see, et ma ägestun, ka midagi muudab?

Arvatavasti ei, sest mu koer vaatab mulle lolli näoga otsa, et mida sa röögid, korista siis mu sitt õigel ajal hoovist ära. Kassapidaja vaatab sellise näoga, et mida sa närvitsed, tule siis teisel ajal poodi. Ja ummikul on jumala ükskõik mu roolinärimisest. Kas ma siis ei ole uudiseid lugenud viimased kuu aega, et aru saada et sellel kellaajal ei tasu Haaberstist läbi sõita. Ja tegelikult oli juba pool aastat tagasi aeg uus telefon osta.

Kunagi Tallinna Bussijaamas viinereid müües märkasin tihti inimesi, kes tulid joostes leti juurde, närvitsesid ja kurjustasid teenindajaga, et kas kiiremini ei saaks kabanossi grillida, kuna muidu jäävad bussist maha. Muideks hullematele hulludele ma täitsa ausalt ja rahulikult tihti ütlesingi, et mille üle sa kullake kurdad. Ise sa ju oled hiljaks jäänud, milles see tubli klienditeenidaja süüdi on. Kes su probleemi on põhjustanud? Vastuseid oli erinevaid…

See on loomulik, et kui silme eest inimestel mustaks läheb tundub justki kui kõik teised oleks süüdi. Ja mulle tundus enne, et mind ajasid närvi kõige enam asjad mis ei ole minu kontrolli all. Tegelikult on just vastupidi. Enamus mu enda vihastamistest on mu enda tegemata töö, ettemõtlematus või millegi eeldamine. Aa ja muidugi siia otsa veel ka ajapuudus, mis tegelikult samuti mu enda probleem ja enda põhjustatud. Nii et tegelikult võin ainult enda peale kuri olla.

Eks ole see ju erilise lolluse definitsioon kui teed asju koguaeg samamoodi, aga loodad pidevalt, et midagi muutub su elus. Nii et kui järgmine kord hakkab silme eest mustaks minema ja tunned, et kurjad sõnad hakkavad teiste pihta lendama, lase korraks peast läbi, kes probleemi põhjustas. Ja kui saad aru, et oled ise midagi valesti teinud, siis katsu järgmine kord midagi muuta ja targemini käituda. Siis peaks halbasid hetki päevas vähem olema. Mul juba on.

 

Ilmus algselt Hingele Pai ajakirjas

Scroll to Top