Mees on valmis

Kõik, ta on valmis. Mu uus raamat. Pool aastat mõtete kuulamist, nende üles kirjutamist, pidevat enda jälgimist ja tagant sundimist. Pidevat enda avatuna ja puhtana hoidmist, et ainult ükski idee ega mõttelõng kaduma ei läheks.

See on läbi. Raamat nimega MEES on poodides. Seekordne kirjutamise periood oli kohati päris raske nii mulle endale, kui ka mu perele. Sest loomise lainel oleva mehega on väga vaevarikas suhelda. Igasugu tavaelu probleemid nagu autoparandused ja seinakrohvimised tunduvad täiesti teisejärguliste tegevustena, sest kirjutaja või kunsti looja ajab taga palju suuremaid ideid ja mõtteid.

Kuid nüüd on aeg käes arvuti ja telefonilaadija juhe seinast tõmmata, pöörduda tagasi pere juurde ja hakata ka ennast laadima. Tunnen, et keha ja meel on tühjad. Aga see on positiivne, sest olen endast kõik andnud sellesse raamatusse. Viimase poole aasta mõtted ja ideed on omandanud füüsilise vormi ning mees on alati väga õnnelik, kui näeb midagi enda loodut valminuna. Nüüd on aga aeg minna ja lihtsalt lasta asjadel juhtuda. Lasta oma mõte, vaim ja keha vabaks.

Novembri esimestel päevadel istun lennukile ja maandun jälle kord imelisel Bali saarel. Kaon sinna dzunglitesse ja mererandadesse koos perega vähemalt kuuks ajaks. Nii ongi hea, sest kõik peab olema tasakaalus ja muutumises. Inimeste suhted, töö tegemine, füüsiline ja vaimne koormus, head-halvad ajad ja isegi inimese areng. Ei pea koguaeg metsikult pingutama, vahepeal võib ka niisama natuke laiselda. See annab jõudu tuleviku õppetundideks.

Meie valitsejal loodusel käib ka elu sarnaselt. Peale päeva tuleb öö, peale suve sügis ja peale vihma päike. Loodus õitseb ja siis jälle puhkab. See teebki kõik ta olemised nii ilusaks. See on hea, et mitte midagi ei ole püsiv. Muidu oleks ilu palju vähem.

Kogu Bali saare usund põhineb samuti sellele arusaamale. Elus ei ole miski paigal, kunagi ei ole võimalik, et elus satuvad su teele täpselt kaks sarnast hetke. Ükski inimene ei saa kunagi tunda seda sama tunnet ega elada läbi sarnast hetke nagu sina elasid. Sest igas hetkes on kolm muutujat. Koht, aeg ja tingimused. Ja see teebki iga momendi elus nii eriliseks.

Kes ei usu kogu seda juttu muutumisest, liikumisest ja arengust, siis meenutage kasvõi meie ägedaima presidendi ühte tuntuimat lauset: ,, Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis’’.

 

Esmakordselt ilmus parimaeg.ee pereblogis

Scroll to Top