Suuseks, võileivad ja vaikus

Suures toidupoes Haapsalus. Shoppinglistist on kõik asjad paaripäevaseks metsamajakese puhkuseks olemas ja nüüd veel viimane asi. Uus National Geographic, kus kirjutatakse alkoholi ajaloost. Millegipärast on mul silme ees see ajakiri olnud pikemat aega. Arvatavasti selle pärast, et kaanel suur õllekannu pilt on.

Nii, ajakirjakirjariiul. Tiiu, Anne ja Stiil, Buduaar, Saladused, Mood ja nii edasi. Kurat, kus on National Geographic??? Ah siin, all riiulil koos Miki Hiirega. Mis toimub?

Loen üle. Ülemistes riiulites on 18 erinevat eestikeelset ajakirja, mis kõik on mõeldud naistele. Kes see loeb neid nii palju? Ma saan aru, et kord kuus, kui on raske aeg, on naistel mõnus osta suur tops jäätist, üks hea ajakiri ja teki all kogu muud maailma vihata. Aga 18 eri ajakirja??? Esmapilgul tundub ka veel kaanel asuvate pealkirjade järgi, et vähemalt pooltel kordadel lõpetavad naised lollimana ja kurvemana, kui nad olid enne ajakirja lugemist.

Lastes silmadega üle kaanel asuvate pealkirjade, tundub et kõige enam arutatakse naiste ajakirjades ikka selle üle, mis toimub meestega ja kuidas nendega toime tulla. Mis teha kui mees on väsinud, kuidas teda masseerida ja mida süüa teha, et mees sinusse armuks. Ja nii edasi. Aga mis on valesti, on see, et nõu annavad naistele naised. Kus naised teavad mis meeste jaoks hea on?

Miks ei küsita meeste käest? Ma saaks aru, kui kirjutaksid mehed neid soovitusi sinna. Kas te naised olete kunagi küsinud mehe käest, et ta ütleks sulle 50 eri viisi kuidas teda õnnelikuks teha. Mees teeks lolli näo ja vastaks: ,, Miks nii palju neid vaja on kallis. Mulle piisab kolmest. Tee mulle suuseksi, siis üks hea võileib ja peale seda ole lihtsalt natuke aega tasa. Kõik. Korras. Mees on õnnelik.

Nii, naised, hoidsin teil veebruari kuus nüüd 10 eurot ajakirjade pealt kokku. Ostke selle eest head värsket leiba ja õiget talu suitsuliha ning üllatage meest täna õhtul  enne välja pakutud kolme asjaga. Vean kihla, et õllepoes on poole väiksemad järjekorrad enne sulgemist.

Siis moeajakirjad. Naine ostab uue ajakirja, loeb, vaatab pilte ja tunneb et ta ei olegi ilus. Ja kuna ta ei ole selline nagu ajakirjas, siis arvab et ta kindlasti ei meeldi ka meestele. Kõik on ajakirjas ju nii peenikesed, haprad ja täiuslikus vormis. Või on nad vähemalt fotoshopitud sellisteks. Aga naised, pidage ühte asja meeles. Selle iluideaali on sinna ajakirja loonud gaymees. Sest enamus moetööstuse kuningatest on siiski gayd. Võin kohe öelda, et enamustel heteromeestel on siiski natuke teine maitse. Ja juhtubki see, et naised tunnevad ennast halvasti neid ajakirju vaadates ja hakkavad pingutama mingi iluideaali poole, mis tegelikult enamustele meestele üldse ei meeldigi. Naine on kurb ja mees ei saa aru mis toimub. Ainuke, kes on õnnelik, on moetööstus, sest saab oma käekotte ja seelikuid edasi müüa.

Nii et naised, küsige meie käest, mis meile PÄRISELT meeldib. Muidu toimetate kuskil omas maailmas, ostate hunnikute viisi Marsilt pärit meeste kohta raamatuid, õpite tantramassaazi, aga ikka elate oma mehega nagu võõraga. Õhtuti mõtisklete, et mis kurat selle hullu peas toimub, kes mu kõrval istub. Ja lähete küsite oma sõbranna käest. Aga küsige mehe käest. Enamustel kordadel olge muidugi valmis ka kuulma tõde, mis tõenäoliselt teid närvi ajab, sest meile meestele enamuses ei meeldi samad asjad mis su sõbrannadele. Nii kahjuks juba loodus on. Aga hoiate vähemalt raha kokku, olete ise õnnelikumad ja ka see hull teie kõrval on õnnelikum.

Ilmus esmaselt naine24.postimees.ee blogis

Scroll to Top